logo

Řidič vjel v Ostravě na chodník, kde stála skupina lidí, jeden člověk byl vážně zraněn

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští kriminalisté započali prověřovat okolnosti dopravní nehody, ke které došlo dne 11. 1. 2017 kolem 15.05 hodin v Ostravě-Zábřehu na Plzeňské ulici (u restaurace, poblíž místa události i zastávka MHD). Řidič vjel s vozem na chodník, kde se nacházela skupina čtyř osob. Lidé stáli u oplocení. Třem se místo podařilo v krizové chvíli opustit, sražen byl 22letý muž. Poškozený utrpěl vážné poranění, jehož doba léčení zřejmě přesáhne šest týdnů.

Příčinu dopravní nehody prověřují policisté. Vůz značky Škoda Felicie combi řízený 28letým mužem přejel přes vyvýšený obrubník na komunikaci přilehlý chodník, načež došlo ke střetu.

Policisté realizovali ohledání místa události, zajistili topografickou a fotografickou dokumentaci. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Pomoci mohou i případní svědci (poblíž místa i zastávka MHD), v předmětné době mohla projíždět další vozidla….Žádáme svědky vážné dopravní nehody, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme!

Pachateli skutku těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR