logo

Řidič Volva zastavil na D46 před nehodou, zezadu do něj naboural Mercedes

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 30. května 2018 v 16:30 hodin došlo na 30. kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc, v místě svedení obou jízdních pruhů do jedné poloviny dálnice, ke dvěma dopravním nehodám.

Řidič Fordu nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím Seatem. Když řidič Seatu z důvodu vyvolaného provozem zpomalil, došlo ke střetu přední části Fordu se zadní částí Seatu. Za touto dopravní nehodou zastavil šestapadesátiletý řidič s vozidlem Volvo. Do tohoto vozidla však záhy zezadu z dosud přesně nezjištěných příčin narazil dvaatřicetiletý řidič s automobilem Mercedes. Nárazem bylo Volvo posunuto dopředu, kde narazilo do zadní části již havarovaného Fordu. Ke zranění osob při dopravních nehodách nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol u všech řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

První nehodu řidiči řešili formou tzv. euroformuláře. Na zavinění druhé nehody se řidiči neshodli. Proto jsou její příčiny a okolnosti předmětem dalšího policejního šetření.

Provoz v místě byl uzavřen až do osmnácté hodiny.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR