logo

Řidič vyjel na konci dálnice na Přerovsku ze zatáčky a s dodávkou se několikrát převrátil, nehodu nepřežil

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu před půl desátou večer se stala tragická dopravní nehoda, při které zahynul řidič dodávkového auta.

Dle zjištěných informací a výpovědi svědků jel 44letý muž po dálnici D1 ve směru na Přerov. V prostoru ukončení dálnice v levotočivé zatáčce vyjel z dosud nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci na zasněženou plochu, následně přeletěl svah a oplocení dálnice. Po dopadu na pole se vozidlo několikrát přetočilo přes střechu a zůstalo ležet na boku.

Přivolaný lékař již nedokázal řidiči pomoci a na místě musel konstatovat smrt. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 701 000 Kč. Příčina a okolnosti této tragické události jsou předmětem dalšího šetření.

Tisková zpráva HZS Olomouckého kraje:
U velmi vážné dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Přerova ve středu 9.1.2019 ve večerních hodinách. Oznamovatel v tísňovém hovoru přiblížil situaci na místě, dodávkové vozidlo sjelo u výjezdu z dálnice nedaleko Horní Moštěnice do příkopu, zůstalo převrácené na boku. Operační středisko HZS Olomouckého kraje přijalo informaci o dopravní nehodě minutu před půl desátou večerní. Společně s hasiči na místo ihned vyrazila hlídka Policie ČR a posádky zdravotnické záchranné služby.

Na místě nalezli zaklíněného řidiče, jevící známek selhání základních životních funkcí. Po vyproštění z vozidla, do příjezdu posádky zdravotníků, pokračovali v laické resuscitaci. Návazně asistovali při činnosti záchranářů. Bohužel i přes veškerou snahu řidič následkům svých zranění na místě podlehl. V dodávkovém vozidle cestoval sám. Hasiči souběžně na vozidle provedli nutná bezpečností opatření, kontrolu úniku provozních kapalin a v závěru spolupracovali s Policii ČR při dokumentaci a šetření dopravní nehody.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR + Zdeněk Hošák, HZS OLK