logo

Řidič za jízdy sledoval dopravní policisty a naboural do vozidla před ním

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během řízení sledoval činnost hlídky dopravních policistů a nezaregistroval to, že před ním zastavilo vozidlo, aby jeho řidič umožnil chodci na přechodu pro chodce bezpečné přejití vozovky.

Minulý týden v pátek se odpoledne krátce po patnácté hodině stala dopravní nehoda na silnici první třídy číslo deset v Loužnici. Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel ve směru od Železného Brodu, kde zastavil před přechodem pro chodce, aby umožnil chodci bezpečné přecházení vozovky. Za ním ve stejném směru jízdy jel řidič s vozidlem Škoda Fabia, ale řízení se plně nevěnoval – podíval se vlevo na odstavnou plochu, kde hlídka dopravní policie prováděla kontrolní činnost, čímž v tu chvíli nezaregistroval to, že vozidlo Škoda Octavia před ním zastavilo a narazil zezadu do něj.

Při tomto střetu byl řidič a jeho spolujezdkyně ze Škody Fabia zraněni. Charakter jejich zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Předběžná výše způsobené škody činí částku 20.000,- Kč. Okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR