logo

Řidičák měl zpátky teprve týden a už se pod vlivem pervitinu pokoušel zmizet policistům

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osobní vozidlo tovární značky mazda zaujalo v úterý v podvečer v České Lípě policisty hlídkové služby svou rychlou jízdou, a proto vyjeli za ním.

Jakmile je šofér zaregistroval za sebou, přidal plyn a snažil se jim zmizet z dohledu. Za tímto účelem zamířil na parkoviště pod nemocnicí v Liberecké ulici v České Lípě, kde chtěl auto odstavit a opustit. To už ale nestihl. Policisté ho na parkovišti zastavili a zkontrolovali. Protože pojali podezření, že je pod vlivem drog, podrobili ho na místě orientačnímu testu na návykové látky. Ten potvrdil přítomnost amfetaminu v jeho těle, na otázku kolik přesně ho v sobě měl, odpoví výsledek vyšetření krve, kterému se podrobil.

Navíc u něj hlídka našla narkosáček s pervitinem, který měl u sebe do zásoby pro svoji potřebu. Prověrkou v databázi řidičů přitom policisté zjistili, že mu úřady vrátily řidičský průkaz teprve před týdnem. V loňském roce mu ho odebraly právě pro řízení pod vlivem návykových látek.

O tom, jak dlouhý trest zákazu řízení bude mít tentokrát, rozhodnou výsledky jeho krevního testu, na které čekáme. Pokud by množství drogy, kterou v sobě měl, zakládalo skutkovou podstatu přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, mohl by ho soud poslat až na rok do vězení.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR