logo

Řidiči na Mělnicku usedli za volant i přes opilost, nebo zákaz řízení

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při běžné činnosti, v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, podrobili policisté Obvodního oddělení Neratovice dne 12. listopadu 2016 ve večerních hodinách v obci Libiš silniční kontrole řidiče osobního vozu Škoda. Řidič se po předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozidla podrobil dechové zkoušce. Nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu. Při dalších opakovaných měřeních byla hodnota vždy vyšší než 1 promile.

Jedenačtyřicetiletému řidiči policisté zakázali další jízdu a předali mu výzvu, aby se následující den odpoledne dostavil na obvodní oddělení. Když se muž dostavil, po provedení všech náležitostí, mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Řídil i přes vyslovený zákaz
Policisté Obvodního oddělení Kostelec nad Labem zastavili předepsaným způsobem dne 13. listopadu 2016 v odpoledních hodinách v obci Kostelec nad Labem osobní motorové vozidlo VW Golf. Vyzvali řidiče k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozidla. Lustrací policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý řidič má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do září roku 2017. Ještě téhož dne policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Markéta Johnová, PČR