logo

Řidiči nestačil sníh na silnici, na cestu se posilnil alkoholem

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Středeční zimní počasí doprovázené velkou nadílkou sněhu pokrylo silnice po celém Orlickoústecku. Řidiči, kteří nemuseli vyjet, nechali svá vozidla pod sněhovou čepicí a ti, co vyjet museli, jezdili většinou s velkou opatrností a ani ta bohužel na některých místech našeho regionu nestačila. Drobné nehody či havárie jsme řešili v průběhu celého dne i noci. Zarážející je fakt, že jeden z řidičů z Ústí nad Orlicí vyjel patrně pod vlivem alkoholu.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič projíždějící 4. ledna 2017 krátce před jedenáctou hodinou večerní obcí Dolní Čermná nezvládl své vozidlo značky Ford Galaxy a narazil do oplocení pozemku u jednoho z rodinných domů. Po nárazu se auto převrátilo na střechu. Naštěstí nezraněný řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol, při které jsme mu naměřili 1,62 promile alkoholu v dechu. Na základě zjištěné skutečnosti jsme mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Škodu, kterou nehodou způsobil, jsme předběžně vyčíslili na 70 tisíc korun.

Ve věci jsme zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až roční vězení.

por. Bc. Lenka Vilímková, PČR