Ve čtvrtek 20.10.2016 vyjížděli novojičínští dopravní policisté k 11 dopravním nehodám, byť některé z nich vypadaly hrozivě, ke ztrátám na lidských životech nedošlo. Tři z nich se staly ve stejném čase pár minut po obědě.
Na takřka rovném přehledném úseku bez většího provozu ve výjezdu z obce Mořkov do Veřovic nezvládl 27letý řidič krátce po 12 hodině řízení a v mikrospánku sjel ze silnice na pole. Ani vodou rozbředlá zem nezabránila tomu, aby řidič netrefil samostatný betonový sloup elektrického vedení. Ten se nárazem přerazil a složil se na střechu auta. Hrozivě vypadající nehoda se nakonec obešla bez ztráty lidského života. Řidič utrpěl pouze lehké zranění. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.
Další náraz do betonového sloupu zastavil usínajícího řidiče v dodávce v Bílovci – Staré Vsi. Takřka ve stejném čase po obědě vlivem mikrospánku přejel do protisměru 60letý řidič. Následně vjel do příkopu, přerazil zábradlí a levou přední částí se zastavil až o betonový sloup elektrického vedení. Také on utrpěl pouze lehká zranění.