logo

Řidička Audi přehlédla na Kutnohorsku blikající výstražné zařízení, na železničním přejezdu se střetla s vlakem

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 31. ledna 2019 v 08:40 hodin došlo na železničním přejezdu na silnici číslo II/126 v obci Zruč nad Sázavou ulice Náměstí Malostranské k dopravní nehodě.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že šestašedesátiletá žena řídila osobní vozidlo značky Audi po silnici číslo II/126 ve směru od ulice Vlašimská do ulice Kutnohorská. Při vjíždění na železniční přejezd pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení zabezpečení železničního přejezdu, přičemž vjela do jízdní dráhy vlaku přijíždějícího po železnici ze směru od obce Kutná Hora. Došlo ke střetu levé boční částí vozidla Audi s přední částí vlaku. Ve vlaku se společně se strojvedoucím přepravovala průvodčí (vlakvedoucí) a jeden cestující, při nehodě neutrpěl nikdo žádné zranění.

Řidička byla po dopravní nehodě převezena vozidlem RZS do nemocnice na vyšetření. Alkohol byl u řidičky i strojvedoucího vyloučen provedenými dechovými zkouškami hlídkou zručských policistů.

Na místě dopravní nehody zasahovala posádka vozidla HZS Zruč nad Sázavou a posádka vozidla HZS SŽDC Havlíčkův Brod. Ohledání vlaku byl přítomen inspektor SŽDC. Celková způsobená škoda je předběžně 290 tisíc korun. Příčiny, okolnosti a míra zavinění je v šetření.

por. Mgr. Vendulka Marečková, Policie ČR