logo

Řidička Audi zavadila při předjíždění o Renault, ten byl odmrštěn na protijedoucí kamion

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vážná dopravní nehoda, při které se střetlo osobní motorové vozidlo s nákladním vozem, se stala v sobotu krátce před 19. hodinou na silnici 1/11 vedoucí z Třebechovic pod Orebem do Týniště nad Orlicí.

Ačkoliv je prověřování nehody na úplném začátku a policisté ještě musejí prověřit všechny poznatky, tak ale na základě prvotních informací z místa činu třiadvacetiletá řidička vozidla Audi pravděpodobně nezvládla předjížděcí manévr, zavadila zadní částí svého vozu o předjížděné vozidlo Renault, které se následkem tohoto kontaktu dostalo do protisměru zrovna v okamžiku, kdy zde projížděl kamion.

Následky tohoto střetu jsou velmi vážné – devětapadesátiletý řidič osobního vozidla Renault byl s vážnými zraněními transportován do nemocnice a jeho jednapadesátiletá spolucestující byla také s dosud blíže nespecifikovanými, spíše však lehčími poraněními převezena na lékařské vyšetření. Ve vozidle s nimi ještě jela mladistvá osoba, která také utrpěla zranění. Řidička předjíždějícího vozidla neutrpěla žádná zranění a taktéž řidič kamionu nebyl zraněn.

U žádné z testovaných osob nebyl orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol v krvi. Pozemní komunikace byla po několik hodin uzavřena a vozidla byla policisty odkláněna na objízdnou trasu.

por. PhDr. Ondřej Moravčík, Policie ČR