logo

Řidička BMW přejela u Šternberka do protisměru, kde se čelně střetla s Octavií

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 3. 9. krátce před patnáctou hodinou došlo na komunikaci v katastru obce Šternberk, ve směru od Šternberka na Komárov, k čelnímu střetu dvou osobních vozidel.

Z prvotního šetření vyplývá, že 26 letá řidička vozidla BMW, která jela od Šternberka směrem na Komárov, měla při průjezdu levotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia, které řídila 40 letá řidička. Při nehodě došlo ke zranění řidičky BMW i její 49 leté spolujezdkyně a také řidičky vozidla Škoda Octavia a nezletilého dítěte (2010), které s ní ve vozidle cestovalo.

Alkohol byl u obou účastnic nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Celková hmotná škoda na vozidlech a vozovce byla předběžně vyčíslena na 151 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

Po dobu šetření nehody a odstraňování jejich následků byla komunikace uzavřena a byl prováděn odklon dopravy. Zcela zprovozněna byla krátce po půl šesté večer.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR