logo

Řidička Fabie nezvládla na Šumpersku řízení a s vozem skončila na střeše, policistům nadýchala 2 promile

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 22. 5. 2018 krátce před 23. hodinou večer byly všechny složky integrovaného záchranného systému povolány k havárii osobního vozidla.

Podle prvotního šetření 50letá řidička jedoucí z Bratrušova na Šumperk nezvládla při výjezdu z pravotočivé zatáčky řízení. S vozem Škoda Fabia vyjela vlevo mimo silnici, kde narazila do břehu příkopu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu. Zraněné řidičce před příjezdem záchranných složek poskytli pomoc lidé z kolem projíždějícího vozidla.

Následně byla řidička zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do nemocnice. Na výzvu policistů se podrobila orientační dechové zkoušce, při které jí byla naměřena hodnota lehce přes 2 ‰ alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška ukázala hodnotu 1,86 ‰.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení lze za takové jednání podle trestního zákoníku uložit až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR