logo

Řidička Fabie přejela u Štěpánovic do protisměru, kde nabourala Opel, jeho řidič zemřel

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V době okolo půl jedenácté hodiny dopolední dne 11. 8. 2017 zasahovaly všechny složky IZS na hlavním silničním tahu I/34 z Českých Budějovic na Třeboň u obce Štěpánovice, kde došlo k závažné dopravní nehodě.

Řidička (31) osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia, jedoucí ve směru od Třeboně, po projetí pravotočivé zatáčky přejela do protisměru, kde se čelně střetla s osobním vozidlem tovární značky Opel Astra. Ten byl nárazem odmrštěn mimo komunikaci, kde se převrátil na střechu. Jak řidička škodovky, tak řidič (24) i jeho spolujezdkyně (23) v Oplu Astra, utrpěli následkem nehody těžká poranění a byli po vyproštění z vozidel transportováni sanitami ZZS na traumacentrum do českobudějovické nemocnice. Policisté daný úsek silnice uzavřeli a dopravu odkláněli po objízdných trasách.

V odpoledních hodinách dnešního dne pak přišla smutná zpráva. Řidič (24) osobního vozidla Oplu Astra svým zraněním i přes veškerou péči lékařů v nemocnici podlehl. Stal se tak bohužel již třicátou letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českobudějovických dopravních policistů a kriminalistů. Případ šetří jako nedbalostní trestné činy usmrcení a těžké ublížení na zdraví.

por. Mgr. Miroslav Doubek, PČR