logo

Řidička Fordu na D35 nestačila zareagovat na stojící kolonu a způsobila řetězovou nehodu čtyř vozů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 13. dubna krátce po půl čtvrté odpoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na dálnici D35, ve směru od Křelova na Olomouc.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozilo Ford, řízené 25letou řidičkou a jedoucí v levém jízdním pruhu, z prozatím přesně nezjištěných příčin zezadu narazilo do vozidla Škoda, které řídil 50letý řidič a zastavil vozidlo z důvodu dopravní situace před ním.

Vozidlo Škoda bylo nárazem posunuto dopředu, kde narazilo do zadní části vozidla Opel, v němž cestoval 44letý řidič a tři spolucestující ve věku 8, 15 a 38let, a který zastavil z důvodu dopravní situace.

I toto vozidlo bylo nárazem posunuto vpřed, kde narazilo do zadní části nezjištěného vozidla, jehož řidič údajně neuplatňoval škodu na vozidle. Při nehodě došlo ke zranění tří osob.

Alkohol byl jak u řidičky Fordu, tak u řidiče vozidla Opel vyloučen orientačními dechovými zkouškami, u řidiče Škody nebylo možné, vzhledem k jeho zranění, dechovou zkoušku provést, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Celková hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 430 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR