logo

Řidička Fordu nadýchala policistům po nehodě přes 3 promile alkoholu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 1. 10. 2017 kolem půl šesté odpoledne, došlo v křižovatce silnic II/446 a II/4449 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Z prvotního šetření vyplývá, že 45letá řidička, která jela vozidlem Ford Fiesta po ulici Šumperské v Uničově a v křižovatce obou komunikací měla odbočovat vpravo, z prozatím přesně nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde narazila do stojícího osobního motorového vozidla Renault Laguna, řízeného 38letou řidičkou, které jelo ve směru od Dlouhé Loučky.

Policisté provedli u obou řidiček orientační dechové zkoušky. U 38leté řidičky byla negativní, u 45leté řidičky pozitivní. Policisté jí naměřili přes 3‰ alkoholu v dechu. Zadrželi jí řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Řidička vozidla Ford Fiesta je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nehoda se obešla bez zranění. Předběžně byla celková hmotná škoda vyčíslena na 15 000 korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou v šetření policistů Dopravního inspektorátu Olomouc.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR