logo

Řidička Hondy nezvládla předjíždění několika náklaďáků, v protisměru se střetla s jiným nákladním vozem

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 11. června krátce po poledni došlo na tříproudové silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Sobotka – Šalanda k dopravní nehodě.

Pětašedesátiletá žena řídila ve směru od Jičína osobní motorové vozidlo Honda Legend. V daném úseku ve stoupání měla v levém jízdním pruhu předjíždět kolonu nákladních automobilů. Pravděpodobně vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy danou situaci nezvládla. Po předjetí třetího nákladního vozidla se měla zaleknout zapnutého levého ukazatele směru jízdy na zařazujícím kamionu jedoucím před ní. V tu chvíli měla začít prudce brzdit.

Vlivem toho dostala smyk a s vozidlem se měla otočit kolem své osy. Následně měla přejet do protisměru, kde se přední částí svého vozidla srazila s levou přední části protijedoucího nákladního automobilu Volvo FL, které v tu dobu řídil pětačtyřicetiletý muž. Dopravní nehoda si vyžádala zranění řidičky. Alkohol u řidičů policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně stanovena na částku 160 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR