logo

Řidička Mazdy se na železničním přejezdu v Kostelci na Hané střetla s projíždějícím vlakem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 14. března 2019 po devatenácté hodině došlo na železničním přejezdu nedaleko centra města Kostelec na Hané k dopravní nehodě vlaku s osobním automobilem.

Šestačtyřicetiletá řidička s automobilem značky Mazda na železniční přejezd bez závor v ulici Příhon ve směru k centru města vjela v době, kdy po trati ve směru od Prostějova projížděl osobní vlak. V důsledku toho došlo ke střetu přední části vlaku s pravou zadní částí vozidla. Nárazem byl automobil odhozen vpravo mimo kolejiště na travnatou plochu.

Při dopravní nehodě řidička Mazdy utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění žádné ze třinácti osob jedoucích ve vlaku nedošlo. Při nehodě byl poškozen automobil a vlak. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Železniční trať poškozena nebyla. Alkohol u řidičky i strojvůdce policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Po prohlídce poškození policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci poškozeného automobilu. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Po dobu šetření a odklízení následků dopravní nehody byla až do 21:00 hodin na trati výluka.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR