logo

Řidička Octavie předjížděla dva vozy, vyjela mimo silnici a převrátila se na střechu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě došlo dne 16. května 2018 v 16:35 hodin na komunikaci č. I/26 mezi křižovatkou na obec Meclov a obcí Březí.

Dvacetiletá řidička osobního vozidla Škoda Octavia jela s vozidlem ve směru jízdy od obce Horšovský Týn na obec Březí. Při jízdě předjížděla dvě jedoucí osobní vozidla. Při zařazování před tato osobní vozidla nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat.

S vozidlem dostala na mokrém povrchu komunikace smyk, vjela s ním do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde se vozidlo opakovaně převrátilo přes střechu a havarovalo na poli. K ohrožení řidičů předjížděných vozidel nedošlo. Ke střetu s těmito vozidly také ne.

Při dopravní nehodě utrpěla řidička zranění a z místa byla převezena do Fakultní nemocnice Plzeň. Alkohol u řidičky byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle Škoda ve výši 50 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR