logo

Řidička osobního vozu v Pržně nepřežila střet s vlakem

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dnes 18. 8. 2017 se v 10.42 hodin v Pržně na Frýdeckomístecku střetl osobní vlak jedoucí z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm s osobním automobilem.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla doplněna závorovými břevny a dle dosavadních zjištění na místě mimořádné události byla v době nehody v činnosti.

Při mimořádné události zemřela řidička osobního automobilu. Škody byly celkově 600 000 Kč (250 vlak, 100 trať, 250 automobil). Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti v místě vzniku mimořádné události.

„V pátek 18. 8. krátce před tři čtvrtě na jedenáct dopoledne přijalo zdravotnické operační středisko ZZS MSK informaci o srážce vlaku s osobním automobilem v obci Pržno. Na místo události vyjela posádka z nedalekého Frýdlantu nad Ostravicí a vzlétl vrtulník s lékařem z Ostravy. Záchranáři na místě nehody nalezli sedmašedesátiletou ženu bez známek života zaklíněnou v osobním vozidle. Při nárazu utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým podlehla ještě před příjezdem posádek. Zasahující lékař mohl pouze konstatovat její smrt,“ uvedl za záchrannou službu Ladislav Lang.

„Krátce před jedenáctou hodinou dopolední jsme přijali oznámení o dopravní nehodě vlaku a osobního motorového vozidla značky Subaru, které řídila šestašedesátiletá žena. K tragické dopravní nehodě došlo na železničním přejezdu v obci Pržno na Frýdecko-místecku ve směru od železniční zastávky Baška do stanice Pržno, který není vybaven závorami a je zabezpečen pouze signalizačním zařízením. Řidička v důsledku srážky utrpěla zranění neslučitelná se životem. Na místě nehody nebylo zjištěno žádné zranění cestujících ani řidiče lokomotivy. Okolnosti tragické dopravní nehody vyšetřují Frýdecko-místečtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení,“ uvedla za Policii ČR nprap. Karolína Bělunková.

DI ČR