logo

Řidička Roomsteru sjela na Silvestra do rybníku, vůz vytáhli až přivolaní hasiči

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Poslední den roku 2016 zasahovali táborští profesionální hasiči – stejně tak jako před dvěma dny jejich křemežští kolegové – u auta, které sjelo do rybníku. I v tomto případě pravděpodobně hrála roli namrzlá vozovka a i u této nehody se podařilo osádce vyváznout zcela bez zranění.

Informaci o nehodě přijali hasiči na operační středisko v sobotu 31. prosince v 15:09 hodin. Táborská profesionální jednotka na místo vyjela s cisternou a automobilovým jeřábem. Nehoda se stala v Jistebnici, kde řidička vozu tovární značky Škoda Roomster vyjela ze silnice a sjela do rybníku. Průzkum ukázal, že z auta nevytékají žádné provozní kapaliny. Hasiči Škodu jeřábem vytáhli zpět na silnici. Poté nehodu předali Policii ČR k šetření.

Mnohem horší následky měla nehoda, která se stala krátce před 16. hodinou v Třeboni – Holičkách. Zde na železničním přejezdu se střetl osobní automobil s projíždějícím osobním vlakem. Ve vlaku se žádnému z cestujících nic nestalo, v havarovaném autě cestovaly dvě osoby. Bohužel žádná z nich následky nehody nepřežila. U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Třeboň společně s jednotkou SDH obce Suchdol nad Lužnicí. Po zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaného auta hasiči předali nehodu jednotce HZSP SŽDC České Budějovice. U nehody jednotky spolupracovaly s Policií ČR a ZZS.

Vendula Matějů, HZS JHČ