logo

Řidička se s Fordem u Hluchova převrátila na střechu, s naměřenou hodnotou alkoholu nesouhlasila

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 po osmnácté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Přemyslovice a Hluchov k havárii osobního automobilu značky Ford.

Dle dosavadního šetření sedmadvacetiletá řidička při projíždění pravotočivou zatáčkou, zřejmě vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, nezvládla řízení a vyjela vlevo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do zvýšeného příkopu, od kterého se odrazilo zpět na komunikaci a v pozici na střeše se zastavilo vpravo mimo vozovku.

Řidička při havárii utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 0,62 a 0,67 ‰ alkoholu v dechu.

S výsledkem zkoušek žena nesouhlasila, a proto se dobrovolně podrobila odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění přítomnosti zakázaných látek v těle. Řidičský průkaz policisté nezadrželi, protože ho žena nepředložila. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR