logo

Řidička si nezabrzdila auto, to se rozjelo a nabouralo do kašny

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 19. září deset minut před půl pátou odpoledne oznámení o události, která se stala ve Světlé nad Sázavou.

Z oznámení vyplývalo, že osobní vozidlo bez řidiče poškodilo kašnu. Na místo byla vyslána nebližší policejní hlídka. Policisté šetřením zjistili, že sedmatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Octavia zaparkovala své vozidlo na náměstí ve Světlé nad Sázavou v blízkosti budovy místní prodejny. Vozidlo ale řidička nezabezpečila dostatečně proti rozjetí. Když se od auta vzdálila, vozidlo se samovolně rozjelo. Přejelo přes hlavní pozemní komunikaci II/347 na protější stranu, kde zadní částí narazilo do místní kašny. Při dopravní nehodě došlo k poškození osobního vozidla Škoda Octavia a k poškození zdiva kašny. Hmotná škoda dosáhla částky 30 000 korun. Jiné poškození nebylo na místě nehody zjištěno ani hlášeno. Ke střetu s jiným účastníkem silničního provozu nedošlo. Při události se nikdo nezranil. Policisté provedli u řidičky dechovou zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

V souvislosti s touto dopravní nehodou apelujeme na všechny řidiče, aby při parkování vozidla věnovali patřičnou pozornost zajištění vozidla proti samovolnému rozjezdu. Samovolné rozjetí vozidla může způsobit dopravní nehodu a v případě, že by takové vozidlo srazilo chodce či cyklistu, mohou být následky fatální. Proto je zapotřebí zejména u starších vozidel nepodceňovat technický stav vozidla a mát na paměti, že je nutné, aby byly funkční ruční brzda.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR