logo

Řidička Toyoty zastavila před odstaveným kamionem, zezadu do ní najel řidič Fabie

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek ráno v půl sedmé, nedaleko krajského města, jel po silnici na silnici I/34 ve směru jízdy od Lišova na České Budějovice řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia, kdy na rovném úseku pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu a přední částí svého vozidla narazil do zadní části automobilu tovární značky Toyota Corolla, jehož řidička krátce před střetem zastavila.

Reagovala na v levém jízdním pruhu odstavený nákladní automobil tovární značky Volvo s návěsem Krone. Vlivem nárazu bylo vozidlo Toyota odhozeno na zadní roh návěsu Krone, kdy po střetu s ním zastavilo v pravém jízdním pruhu. Vozidlo Škoda po střetu s vozidlem Toyota vyjelo za levý okraj vozovky, kde zadní levou částí narazilo do silničních svodidel a následně pokračovalo v jízdě, kdy narazilo do stojícího návěsu Krone. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 300 000 korun.

Při dopravní nehodě se zranila řidička vozidla Toyota a její spolucestující, které byly následně převezeny vozidlem Zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení.

Komunikace byla na několik desítek minut zcela uzavřena, kdy dopravní i pořádkoví policisté řídil odklon dopravy přes okolní silnice. Uvedená nehoda zkomplikovala jízdu všem řidičům jedoucích do Českých Budějovic v ranním dopravním provozu.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR