logo

Řídil pod vlivem drog a s platným zákazem řízení, na druhý den už byl odsouzen

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během sobotního dopoledne havířovští policisté na Národní třídě kontrolovali řidiče vozidla Ford Focus.

Lustrací zjistili, že 33letý muž není řidič – není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Za volant usedl i přesto, že v loňském roce mu Okresní soud Karviná uložil zákaz řízení všech motorových vozidel, jeho trest má platnost do dubna 2019. V průběhu silniční kontroly policisté provedli u muže orientační zkoušku na přítomnost návykových látek. Test byl pozitivní na látky skupiny Amphetamin/Methampetamin, biologické odběry odmítl.

Muž byl zadržen a převezen na oddělení k procesním úkonům, umístěn byl do policejní cely. V rejstříku trestů má celkem 11 záznamů, z toho v pěti případech zákaz řízení motorových vozidel.

Ještě týž den, v sobotu 17. 2. bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Následující den, v neděli 18. 2., státní zástupkyně podala návrh na potrestání.

Muž ve věku 33 let z Havířova byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětím svobody v trvání čtyř měsíců, a dva roky zákaz řízení všech motorových vozidel.

Muž má bohatou minulost, zejména v oblasti řízení vozidel v trestu. Za předešlou trestnou činnost v této oblasti si před měsícem, v lednu 2018, vyslechl pravomocný rozsudek. Soudem mu byl uložen nepodmíněný trest v trvání deseti měsíců.

Po soudním jednání a rozhodnutí o potrestání byl muž převezen do věznice, aby neprodleně nastoupil do výkonu trestu.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR