logo

Rodině nemocného Adámka už pomáhá i policejní prezident

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek jsme na Krajském ředitelství policie Pardubického kraje zažili hodně emotivní setkání s bývalým kolegou Honzou Vyčítalem, do jehož života a života jeho rodiny zasáhla krutá rána osudu. Během mžiku se život jedné spokojené čtyřčlenné rodiny obrátil vzhůru nohama. Už několikátý měsíc žije táta se synem Honzíkem sám doma v Pardubicích a maminka je s druhým synem Adámkem po nemocnicích a rehabilitačních zařízeních.

Tento smutný příběh začal v květnu letošního roku banální operací mandlí. Nyní je osmiletý Adámek s poškozeným mozkem odkázán na 24 hodinovou péči rodičů a prognózy jsou nelítostné. Proto se policisté rozhodli bývalému kolegovi pomoci a přidat se k charitativní akci na pomoc Adámkovi a jeho rodině. Celý příběh od samého začátku až po současnost si můžete přečíst v následujícím odkaze – POMÁHÁME ADÁMKOVI.

Na poradě policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého s krajskými řediteli spojené s hokejovým utkáním a na následné poradě pardubického krajského ředitele plk. Jana Švejdara s jeho týmem lidí jsme vybrali několik tisíc korun v hotovosti, které jsme dnes Janu Vyčítalovi předali. Řada policistů se chce k pomoci připojit přispěním na zřízený transparentní účet Adámka. Další formou pomoci bude benefiční vánoční hokejové utkání hasičů a policistů v Chrudimi, jehož výtěžek ze vstupného poputuje také na pomoc Adámkovi.

Pokud byste se rádi přidali k nám a bývalému kolegovi a jeho rodině chtěli pomoci, přijďte podpořit hasiče a policisty v pondělí 11. 12. 2017 v 18:30 na zimní stadion do Chrudimi. Těšíme se na vás!

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, Policie ČR