logo

Rodinné spory řešil muž vulgárními vzkazy na rodinném hrobě, odstraňoval také výzdobu ostatních, aby upřednostnil tu svou

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hřbitovy máme pochopitelně spojeny s poklidným místem „odpočinku“ zesnulých. Hroby a pietní místa obecně slouží především, avšak nikoli nevyhnutelně, jak je z tohoto případu bohužel zřejmé, k uctění památky nebožtíkům i vyjádření jisté formy solidarity a soustrasti pozůstalým. Jeden z hrobů v Liberci se však stal místem a prostředkem k zanechávání vzkazů také žijícím. hřbitov.jpg

Náhrobní kámen rodinného hrobu využil 62letý muž z Liberecka k prezentaci několika vzkazů svým rodinným příslušníkům. Absence komunikace a spory v rodině zašly tak daleko, že muž ve třech případech umístil na náhrobek vzkazy a urážky, kterými vyjadřoval nesouhlas s jednáním druhé části rodiny.

Jako další zcela nevhodnou formu protestů a nesouhlasů s děním v rodině řešil muž také tím, že odstraňoval výzdobu hrobu, aby upřednostnil či zviditelnil výzdobu svou. To nepříjemně překvapilo a pohoršilo majitele hrobního místa a zbylé členy rodiny. Rozhodli se tedy opakující se případy ohlásit na policii.

V průběhu vyšetřování policisté sloučili tři případy přestupkového jednání v jeden, který překvalifikovali na pokračující přečin výtržnictví a zahájili trestní stíhání obviněného 62letého muže, kterému v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR