logo

Rozlučka se svobodou na přehradě Hracholusky údajně skončila znásilněním

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V násilný čin se sexuálním podtextem se zvrhla rozlučka se svobodou jedné ze skupinky mladých žen v Transkempu na Hracholuské přehradě v noci z pátku na sobotu. Zdravotničtí záchranáři byli k postižené devětadvacetileté ženě voláni těsně před čtvrtou hodinou ranní.

Na místě zasahovala samozřejmě také Policie ČR a nejbližší výjezdová skupina RZP ze Stříbra v součinnosti s Vodní záchrannou službou, která na Hracholuskách v letních měsících operuje.

Zdravotnickému operačnímu středisku v Plzni byla tísňová výzva předána v sobotu v 3:53 hod. nad ránem. Mezi vodními záchranáři shodou okolností sloužila i krizová interventka ZZS Pk, která poskytla skupince kamarádek znásilněné ženy psychologickou pomoc. Napadenou ženu narozenou v roce 1988 si do péče převzali krajští zdravotničtí záchranáři a transportovali jí k ošetření do nemocnice.

Pro všechny složky netypický výjezd prokázal vynikající spolupráci mezi zdravotnickými záchranáři, Vodní záchrannou službou a krizovou intervencí, jež se společně postarali nejen o zraněnou, ale také o svědky nepříjemné události.

Výpovědi údajných svědků celé události si můžete přečíst ZDE: https://www.krimi-plzen.cz/a/gibs-vysetruje-prislusnika-vezenske-sluzby-pro-znasilneni/

Vítězslav Sladký, ZZS Plzeňského kraje