logo

Rumun znásilnil u Mělníka mladou ženu, která si šla zaběhat do parku

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté sdělili šestatřicetiletému muži cizí státní příslušnosti obvinění ze zvlášť závažného zločinu znásilnění.

Pětadvacetiletá žena oznámila dne 16. července 2017 na tísňovou linku 158, že byla krátce po poledni znásilněna. Šla na procházku po cyklostezce do Hořínského parku. V uších měla sluchátka a poslouchala hudbu, takže ani nepostřehla, že k ní zezadu přistoupil neznámý muž a pod pohrůžkou násilí ji natlačil dál od cyklostezky a zde ji znásilnil. Žena se velmi bála o svůj život. S mužem se snažila komunikovat, ale ten jí nerozuměl, neboť neuměl česky.

Když ji po nějaké době nechal odejít a ona se přesvědčila, že ji nesleduje, přivolala policisty. Několik hlídek, včetně psovoda se služebním psem, začalo okamžitě na základě zjištěného popisu po muži pátrat. Během několika málo minut po oznámení byl podezřelý zadržen a převezen na policejní služebnu.

Po provedení všech potřebných úkonů a na základě všech zjištěných skutečností, byl podezřelý obviněn. Kriminalista podal podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby. Soudce okresního soudu návrhu státního zástupce vyhověl a obviněný putoval od soudu rovnou do vazební věznice.

Za zvlášť závažný zločin znásilnění mu nyní hrozí trest odnětí svobody ve výši dva až deset let.

Markéta Johnová, PČR