logo

Rychle jedoucí řidič Mazdy se lekl policejní hlídky a začal nepochopitelně ujíždět

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 24. května krátce před dvaadvacátou hodinou se policejní hlídka rozhodla zkontrolovat osobní motorové vozidlo Mazda Premacy, které v tu dobu jelo vysokou rychlostí ve směru od Jičína na Popovice.

Když devětadvacetiletý řidič spatřil muže zákona, náhle prudce zastavil, otočil se a začal nebezpečně ujíždět. Policisté začali automobil pronásledovat do centra Jičína. Muž po celou dobu jel agresivním stylem a místy i rychlostí přesahující 150 km/h. Během jízdy rovněž nerespektoval policejních výzev k zastavení. Pronásledování skončilo zhruba po pěti minutách v obci Hubálov.

Zde řidič svoji snahu o únik vzdal a vozidlo odstavil při pravém okraji silnice. Provedená orientační dechová zkouška na alkohol spolu s testem na drogy u něho vyzněla negativně. Jediným nepochopitelným důvodem k samotnému pronásledování se tak stalo to, že řidič se zalekl policejní hlídky v době, kdy při testování nových dílů na svém automobilu překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci.

Celou sérii spáchaných přestupků řidičem v současné době prošetřují policisté z obvodního oddělení Jičín, kdy nebezpečnému viníkovi hrozí ve správním řízení několikatisícová pokuta, případně i zákaz řízení motorových vozidel.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR