logo

Vlak před sebou po nehodě v Liboci tlačil desítky metrů Škodu Rapid, řidič vyvázl s lehkým zraněním

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ulici U Stanice v Praze – Liboci došlo ve středu v podvečer k dopravní nehodě osobního vozidla zn. Škoda Rapid a vlaku (na trase Kladno – Praha).

Řidič Rapidu vjel ze zatím neznámých příčin na železniční přejezd chráněný světelnou výstražnou signalizací v době, kdy se k němu blížil vlak.

Došlo ke střetu, po kterém před sebou vlak tlačil auto desítky metrů. Řidič cestoval ve vozidle sám.

Na místo vyjely hlídky MOP Ruzyně a dopravních policistů. Povolána byla posádka RZP ZZS HMP (záchranáři – specialisté na urgentní medicínu) a také jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HZSp SŽDC ze stanice Praha.

Řidič se z vozidla dostal ještě před příjezdem hasičů. Jako první byla na místě hlídka MOP Ruzyně, která byla vybavena také medic batohem. Řidič skončil s lehkým zraněním v péči záchranářů, kteří ho ošetřili a následně převezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Provoz na trati byl obousměrně zastaven. Zastaven byl také automobilový provoz v Litovické ulici a v ulici U Stanice. Více než 30 cestujících z vlaku vyvázlo bez zranění, stejně jako strojvedoucí. O jejich evakuaci z vlaku se postarali hasiči.

Policisté teď budou zjišťovat, co přesně bylo příčinou nehody, nebo také to, zda byla v době nehody v provozu světelná výstražná signalizace.

MrK, Týdeník Policie