logo

S kradenou Octavií ujel zloděj za hranice, při honičce s policisty havaroval

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Operační důstojník přijal ve středu v brzkých ranních hodinách na lince tísňového volání policie oznámení o pronásledování vozidla Škoda Octavia s českou registrační značkou policisty ze sousedního státu a následné havárii pronásledovaného vozidla v zahraničí. Řidič havarovaného vozidla z místa utekl.

Policisté lustrací zjistili, že majitelem vozidla je sedmdesátiletý muž ze Zlína. Zbývalo zjistit, zda muž vozidlo někomu půjčil nebo mu ho někdo odcizil. Policistům se podařilo majitele vozidla zkontaktovat. Ten jim vysvětlil, že vozidlo zaparkoval na parkovišti na Jižních Svazích ve Zlíně v úterý o večer. Prozatím neznámý zloděj Škodu Octavii odcizil mezi půl devátou večerní a jednou hodinou ranní následujícího dne. Odcizením způsobil majiteli škodu ve výši půl milionu korun.

Na objasnění případu budou spolupracovat zlínští kriminalisté specializující se na krádeže vozidel s kolegy ze sousedního státu formou mezinárodní spolupráce. Za trestný čin krádež hrozí pachateli v případě jeho vypátrání trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR