logo

S kradeným traktorem vyrazil nakoupit cigarety, když cestou havaroval, ukradl nakladač, aby kradený traktor vyprostil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jako z komiksu bylo řádění dvaadvacetiletého muže z Jindřichohradecka. V noci z pátku na sobotu se pod vlivem alkoholu rozhodl dojet si z vesnice do Jindřichova Hradce pro cigarety.

Pro tento svůj rozmar si v bývalém zemědělském družstvu vyhlédl traktor značky Zetor. To, že má traktor vyndanou baterii, ho nezastavilo a vnikl do dílny v objektu, kde autobaterii našel a do traktoru namontoval. S traktorem pak vyrazil na nákupy. Dojel až do Větrné ulice v Jindřichově Hradci, kde si koupil cigarety a vypil nějaké to pivo.

Pak traktor otočil na zpáteční cestu. Před Malíkovem však již jízdu nezvládl a havaroval do stromu. Traktor se mu nechtělo opustit a tak si došel do známého družstva pro kolový nakladač značky Bob Cat, v hodnotě 1,5 milionu, vyrazil s ním traktor vyprostit. Tento úmysl se mu však nepovedl a tak ponechal havarovaný traktor na místě a nakladač spořádaně zaparkoval na jeho původní místo. Po této námaze odešel domů. Zde jej našli a zadrželi policisté.

Nejen, že zadržený muž vozidla neoprávněně užíval, ale také je řídil pod vlivem alkoholu. Jak policisté dále zjistili i s vysloveným zákazem řízení. Případ je tak vcelku jasný a tak jej policisté z Obvodního oddělení Jindřichův Hradec zpracují ve zkráceném přípravném řízení. Do dvou týdnů by tak muž mohl stát před soudem. Mimo trestu bude muset také uhradit způsobenou škodu na traktoru ve výši kolem 50 000 korun.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR