logo

S likvidací požáru lesa a lesních strojů pomáhal na Bruntálsku vrtulník Letecké služby Policie ČR

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Deset hasičských jednotek zasahovalo od pondělního (9. července 2018) odpoledne u požáru několika lesních strojů v místní části Města Albrechtice – Dlouhé Vodě.

Požár harvestoru, štěpkovače a vyvážečky v lesním porostu byl na operační středisko ohlášen pět minut po patnácté hodině. Na místo byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Krnov a Bruntál spolu s dobrovolnými hasiči obcí Vrbno pod Pradědem, Třemešná, Slezské Rudoltice, Osoblaha, Město Albrechtice, Liptaň, Krnov a Jindřichov.

Hasiči museli ihned po příjezdu na místo požár ohraničit a aktivně bránit jeho rozšíření hlouběji do lesa, vlivem vysokých teplot rovněž docházelo k explozím pneumatik na hořících strojích.

Krátce před sedmnáctou hodinou byl požár lokalizován a dále se nešířil, s celkovou likvidací na místě pomáhal vrtulník Policie ČR s bambi vakem.

Vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl výši škody na 5 milionů korun, příčina vzniku je v šetření, které bude probíhalo i v průběhu dalšího dne. Během zásahu byl lehce zraněn jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého záchranná služba ošetřila na místě.

nprap. Jakub Kozák, HZS MSK