logo

S lupem se daleko nedostal, čáru přes rozpočet mu udělali uniformovaní i neuniformovaní policisté společně s psovodem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Všechny policejní složky, jak uniformovaná, tak neuniformovaná, včetně policejního psovoda se psem, se podílely na zadržení a následném obvinění pachatele, který měl políčeno na automobilové centrum v obci Výšovice.

Do automyčky se poprvé vloupal koncem září, kde se za pomoci přineseného nářadí vloupal do buňky, kde ze zásobníků ukradl mince a z měničky bankovek vytrhl a odcizil zásobník na mince včetně finanční hotovosti. Na stejné místo se vypravil i ve středu tento týden a stejným způsobem se dostal opětovně do buňky, ze které odcizil jako v předchozím případě mince ze zásobníků a z měničky vytrhl a vzal s sebou zásobník s penězi.

Daleko ale nedošel, jeho jednání mu zhatili policisté, kteří přijeli na místo. Zloděj se před nimi skrýval, ale to mu nepomohlo a v blízkosti automyčky byl nalezen, zadržen a převezen na policejní služebnu. Celkovou škodu, kterou odcizením způsobil byla stanovena na 27 750 Kč. Na poškození pak způsobil předběžně škodu daleko vyšší a to 58 000 Kč.

O den později mu bylo sděleno obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody. Po provedených úkonech byl propuštěn na svobodu.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR