logo

S požárem chalupy v Lukavici bojovalo sedm jednotek hasičů, policie shání záběry z palubních kamer od kolemjedoucích řidičů

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedm jednotek hasičů likvidovalo v úterý 26. března v 12.45 hodin požár chalupy v Lukavici u Žamberka.

Při příjezdu první jednotky na místo byla již celá chalupa v plamenech. Průzkumná skupina hasičů zjistila, že uvnitř objektu se nikdo nenachází. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 13.08 hodin a zcela zlikvidován byl v 14.41 hodin. Hasiči nechali povolat na místo energetika k odpojení elektrické sítě. Vodu hasiči čerpali z hydrantu.

Majitelka objektu chovala poštolku a křepelku. Oba ptáky není v tuto chvíli možné nikam umístit, a tak si je převezme do péče Záchranná stanice Pasíčka.

„V souvislosti s požárem střechy rodinného domu v Lukavici na Žambersku žádáme řidiče všech dopravních prostředků se záznamovým zařízením, kteří projížděli Lukavicí 26.3.2019 v době od 11:45 do 12:45 hodin a mají natočen průjezd obcí, aby se obrátili na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 751. Za kamerové záznamy předem děkujeme,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Na místo požáru bude povolán i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Po dobu zásahu byl omezen provoz na silnici II/310, a to z důvodu velkého množství hasičské techniky u požáru.

por. Bc. Vendula Horáková, HZS PAK