logo

S požárem lesa na Uherskohradišťsku bojovalo 20 jednotek hasičů, pomáhal také policejní vrtulník, či Tatra Titan

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Již 12 jednotek zasahuje u obce Pitín na Uherskohradišťsku u požáru lesa, kde byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

Požár zasáhl travní porost a mladý smrkový les a díky silnému větru se šíří dál. Hasiči se snaží lokalizovat požár tak, aby se nerozšířil dál na vzrostlé stromy, nacházející se v těsné blízkosti požáru. Členitý terén a silný vítr zásah velmi komplikuje. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který pomocí bambi vaku bude provádět shozy hasební vody do místa požáru.

Požár stále nemají hasiči pod kontrolou. Velitel zásahu si na místo povolal letadlo Letecké hasičské služby. Možnost vzletu letadla však komplikuje silný vítr.

Aktualizace 18:00 hodin:
Na místo bylo postupně povoláno celkem 20 jednotek hasičů, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru, a to především do vzrostlého smrkového lesa. Na základě požadavku k události dorazila také speciální zodolněná stříkačka CZS 40 ^ ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, která uveze až 12 000 litrů vody a je určena mimo jiné k zásahu v těžkém lesním terénu.

Místo události bylo rozděleno na dva úseky a hasební voda byla dovážena kyvadlově cisternami z blízkých obcí. V 15:48 hodin byla ohlášena lokalizace události a krátce před osmnáctou hodinou byla na místě ukončena také činnost vrtulníku s bambivakem.

K požáru se dostavili také vyšetřovatelé HZS Zlínského kraje, kteří zahájili šetření a zjišťují přesnou příčinu vzniku události i výši způsobené škody.

Aktualizace 19:00 hodin:
Jednotky i nadále provádějí rozhrabání a prolévání jednotlivých ohnisek vodou. Část jich na místě zůstane až do ranních hodin.

por. Mgr. Lucie Javoříková + kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS ZLK