logo

S požárem vagonu na Masarykově nádraží bojovaly tři jednotky hasičů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Masarykově nádraží hořel v pondělí 15.05.2017 v 05:53 hodin vagón. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů z centrální a holešovické stanice. Později dorazila k požáru i jednotka HZS SŽDC.

Požár vypukl ve vagónu na šesté kusé koleji v areálu Masarykova nádraží. Po příjezdu hasičů bylo zřejmé, že vagón je plamenným hořením zasažen v plném rozsahu. Hasiči provedli prvotní průzkum a zjistili, že se uvnitř nenacházejí lidé. Na likvidaci požáru nasadili hasiči 3 C proudy v dýchací technice. Asi po dvaceti minutách byla ohlášena lokalizace požáru, následně probíhaly dohašovací práce.

Na začátku hasebních prací nebylo možné vypnout trolej nad vagónem, hasiči tak museli pracovat s největší opatrností. Po příjezdu jednotky HZS SŽDC byla trolej vyzkratována. Požárem byla vnitřní část vagónu zničena, poškozena byla i vedlejší sekce. Sálavé teplo poškodilo vnější lak vozu a okenní výplň.

Rozsah škod a příčina požáru je i nadále v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů. během zásahu byl na šesté koleji zastaven provoz.

Hořelo také v nákupním centru na Proseku
V Bille na pražském Proseku hořela v pondělí 15.05.2017 v 07:56 hodin fritéza v kuchyni. Celý prostor nákupního centra byl evakuován před příjezdem jednotky z Holešovic.

Hasiči požár likvidovali tlakovou vodou v dýchací technice, následně odvětrali prostor kuchyně přetlakovou ventilací.

Po lokalizaci požáru hasiči zkontrolovali prostor kuchyně termokamerou a dohasili skrytá ohniska.

por. Bc. Martin Kavka , HZS Praha