logo

Se čtyřkolkou naboural do zaparkovaného vozu a ujel, nemá řidičák a byl pod vlivem alkoholu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelý 30 letý muž z Karlovarska.

Takového jednání se měl dopustit v sobotu 7. října kolem třetí hodiny ráno, kdy řídil čtyřkolku po ulici Hlávkova v Karlových Varech, a to i přesto, že si byl vědom, že po konzumaci alkoholických nápojů není schopen bezpečně řídit a ovládat motorové vozidlo.

Pravděpodobně se plně nevěnoval řízení a narazil do zaparkovaného vozidla značky Opel. Na místě nezastavil a ujel. Ne však daleko, neboť o pár ulic dál byl zastaven a zkontrolován policejní hlídkou. Při kontrole byla s řidičem provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivně, s výsledkem 2,08 promile.

Při kontrole policisté zjistili, že řidič čtyřkolky nevlastní řidičský průkaz. Poté mu byla zakázána další jízda. Následně se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 40 tisíc korun. Případ je nadále v šetření policistů.

nprap. Zuzana Týřová, Policie ČR