logo

Se sekerou v ruce přepadl benzínku, k jeho smůle ho obsluha poznala

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Poslední den v roce se rozhodl dvacetiletý mladík přepadnout benzínovou čerpací stanici v Napajedlech. Po čtvrté hodině odpolední proto vešel do prodejny místní benzinky a se sekerou v ruce požadoval od obsluhy vydání finanční hotovosti z pokladny.

Žena mu tak ve strachu vydala částku ve výši necelých sedm tisíc korun. Mladík poté z prodejny utekl pryč. Prodavačka ihned přepadení oznámila přes tísňovou linku 158 policistům, kteří po pachateli začali pátrat.

Vzhledem k tomu, že žena pachatele znala, bylo pátrání jednodušší a krátce po činu již mladík byl v rukou policejní hlídky i s ukradenými penězi. Taktéž policisté nalezli sekeru, s pomoci které mladík hrozil obsluze. Tu při útěku zahodil do nedalekého kontejneru. Pachatel byl očividně při činu posilněn alkoholem, kdy policisté u něj naměřili téměř dvě promile alkoholu v dechu.

Ve své výpovědi se ke svému činu doznal. Důvodem dle něj byly finanční problémy a také chtěl část peněz využít ke hře na hracích automatech.

Mladík si již vyslechl obvinění, a to ze zvlášť závažného zločinu loupež, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Mgr. Lucie Javoříková, PČR