logo

Seat se při nehodě na Českolipsku několikrát převrátil přes střechu, řidič na místě zemřel

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek kolem půl dvanácté dopoledne projížděl 60letý řidič osobního vozidla tovární značky Seat Toledo od Svébořic na Mimoň, když se při průjezdu série zatáček jeho vozidlo pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti silně rozkolísalo.

Šofér pak vozidlo neudržel na silnici a vyjel mimo ni, kde se jeho seat opakovaně převracel přes střechu na kola a to na úseku několika desítek metrů.

Řidič, který cestoval sám, přitom utrpěl zranění neslučitelná se životem. Přivolaní zdravotníci zdravotnické záchranné služby mu už pomoci nemohli.

Tisková zpráva HZS LK:
Hasiči spolu s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému zasahovali v dopoledních hodinách u dopravní nehody na silnici III. třídy mezi Mimoní a Hvězdovem na Českolipsku.

Zde došlo krátce před jedenáctou hodinou k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu. V době příjezdu hasičů se vůz nacházel mimo komunikaci. I přes veškerou snahu záchranářů a hasičů zemřela přímo na místě nehody jedna osoba.

Smrtelná nehoda uzavřela trať u Nového Boru
V pátek v 11:08 hodin byli profesionální hasiči z České Lípy, dobrovolní hasiči z Nového Boru a liberečtí drážní hasiči přivoláni k nehodě, při které došlo ke střetu osoby s vlakem. Událost se stala nedaleko Nového Boru na trati 080 Bakov nad Jizerou – Jedlová. Vlak, ve kterém tou dobou cestovali čtyři lidé, osobu srazil. Její zranění nebyla bohužel slučitelná se životem a přivolaný lékař konstatoval smrt. Po předání místa zásahu drážním hasičům, se českolipští profesionálové vrátili na základnu. Vyšetřování okolností nehody je v kompetenci drážní inspekce a Policie ČR.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR + por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., HZS LK