logo

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár objektu, ze kterého mělo vyrůst divadlo

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedm hasičských jednotek likvidovalo v noci ze soboty na neděli požár bývalého mlýna v Ronově nad Doubravou – Mladoticích.

Jednalo se o stavbu o rozměrech přibližně 8 x 15 m, kterou majitelka přestavovala na divadlo. Požár byl na operační a informační středisko hasičů oznámen v 21.37 hodin. Uvnitř bylo při vzniku požáru asi 20 osob. Všechny osoby samovolně v klidu opustily sál. Při příjezdu hasičů na místo se již v budově nikdo nenacházel.

Od ranních hodin v objektu topili v krbu. Zhruba ve 20 hodin, kdy mělo v sále probíhat představení, byla přiložením do krbu ještě intenzita hoření zvýšena. Vyústění z krbu vedlo nerezovou trubkou do komína. I přes izolaci, která vedla kolem nerezové trubky, byla teplota velmi vysoká a přenášela se i na dřevo nacházející se v blízkosti izolace. Dřevo bylo silně namáháno teplem. Po zvýšení intenzity hoření v krbu, tak došlo k požáru.

Příčinou vzniku požáru byla dle slov vyšetřovatele hasičů stavební závada. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 22.30 hodin a zcela ho zlikvidovali v neděli v 0.16 hodin. Hasiči museli silně zakouřené prostory odvětrat pomocí přetlakové ventilace. Škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek ve výši 150 tisíc korun. Událost ze strany hasičů byla ukončena v neděli 5. dubna v 8.45 hodin.

por. Vendula Horáková