logo

Sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění usedl za volant, po nedání přednosti boural

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu ráno se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic SNP a Liliová.

Teprve sedmnáctiletý řidič bez řidičského oprávnění je s vozidlem VW Polo po ulici SNP ve směru od ulice Na Hutích a při odbočování vlevo do ulice Liliová nedal přednost v jízdě od centra města protijedoucí řidičce s vozidlem Škoda Octavia. Při následném střetu uvedených vozidel byli zraněni oba jejich řidiči a z místa převezeni zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do jablonecké nemocnice. Charakter jejich zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření.

Mladistvý řidič samozřejmě nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc na vozidlo, se kterým zavinil dopravní nehodu, není sjednané povinné ručení, technická kontrola byla na něm platná do února loňského roku a mladík ke kontrole nepředložil ani doklad o registraci tohoto vozu.

Alkohol byl řidiče i řidičky vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Předběžná výše způsobené škody činí předběžně částku 70.000,- Kč. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR