logo

Senior byl dva dny bez inzulínu, policisté ho našli zapadlého v bahně na skládce

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pětasedmdesátiletý diabetik v neděli ráno krátce po půl deváté oznámil na linku 158, že v pátek 1. září 2017 cestou z Teplic v Čechách do Stárkova zapadl se svým vozidlem neznámo kde a že je již druhý den bez svých léků.

S poškozeným mužem se okamžitě telefonicky spojil trutnovský policista, který se snažil od muže zjistit co nejvíce informací. Nebylo to však jednoduché, protože oznamovatel, který byl na místě „uvězněný“ již druhý den, byl podchlazený, vyčerpaný, dehydrovaný a nedokázal policistovi sdělit, jak se na místo dostal. Nakonec, když sdělil, že je na nějaké skládce a vidí bílou plachtu, policista usoudil, že by se mohlo jednat o skládku odpadů, která se nachází v Bohuslavicích.

Neprodleně tam vyslal dva policejní vozy. Brána do prostor skládky byla uzamknutá. Policisté přelezli plot, když uviděli muže ležícího v bahně, který byl velmi zmatený a vyčerpaný. Okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu a muže snesli do míst přístupným vozidlům.

Lékaři muže transportovali do místní nemocnice a po jeho ošetření sdělili, že není v ohrožení života.

Přivolaní hasiči provedli u zapadlého vozidla protipožární opatření, když vypojili baterii a s policisty vůz uzamkli. Klíče jsme předali poškozenému a o jeho hospitalizaci jsme informovali jeho příbuzné.

por. Pižlová Šárka, DiS., PČR