logo

Senior na Kladensku nepřežil náraz Renaultu do stromu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici mezi Kladnem a Pchery na Kladensku došlo v neděli po 14. hodině k tragické dopravní nehodě.

Na rovném úseku silnice zde havaroval 84letý řidič vozidla zn. Renault. Ten vyjel ze zatím neznámých příčin vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Strom byl vlivem nárazu přeražen.

Na místo okamžitě vyjely hlídky OHS Kladno, OO PČR Slaný a DI PČR Kladno, dále posádky RZP ZZS Středočeského kraje, RV ZZS ASČR a jednotka HZS SČK ze stanice Kladno. Na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Jako první byla na místě hlídka OHS Kladno, která zjistila, že je řidič v bezvědomí ve vozidle. Policisté muže vytáhli ven a napojili ho na defibrilátor. Ten však nedoporučil výboj, a tak byla zahájena nepřímá masáž srdce.

V resuscitaci bylo pokračováno i po příjezdu záchranářů. Bohužel přes veškerou snahu všech zúčastněných muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékaři záchranné služby nezbylo nic jiného, než u něj konstatovat smrt.

Po dobu zásahu složek IZS byla silnice obousměrně uzavřena. Posléze byl provoz řízen kyvadlově hlídkou slánských policistů. Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření.

MrK, Týdeník Policie