logo

Senior přejel u Předměřic nad Labem do protisměru, po nehodě tří vozů skončili v nemocnici tři lidé

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu ve 12:40 přijal operační důstojník oznámení o hromadné dopravní nehodě tří osobních vozidel, ke které došlo na silnici č. I/33 u Předměřic n.L. na Královéhradecku.

Dopravní policisté zjistili, že 78letý řidič, který jel od Jaroměře na Hradec Králové, vyjel z dosud nezjištěných příčin náhle do protisměru, kde se nejprve střetl čelně s protijedoucím vozidlem a následně pak bočně s dalším projíždějícím vozem. Alkohol byl u řidičů jedoucích za sebou vyloučen dechovou zkouškou na místě nehody, u řidiče, který vyjel do protisměru, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Příčina náhlé změny směru jízdy je samozřejmě předmětem vyšetřování. Na vině mohla být například řidičova zdravotní indispozice, jeho mikrospánek, případně nepozornost, či nevěnování se řízení.

Záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové celkem tři osoby – muže a jeho spolujezdkyni z auta, které vjelo do protisměru a roční batole z vozidla s čelním střetem. S dítětem, které bylo převezeno na pozorování, odjela samozřejmě i jeho matka.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody policisté na zhruba dvě hodiny zcela uzavřeli silnici v úseku u Předměřic nad Labem a řidiče odkláněli na objízdné trasy.

plk. Mgr. Ivana Ježková, Policie ČR