logo

Senior upadl na zem a zranil se, jeho věrný pes na něj čekal se strážníkem před nemocnicí

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O tom, že někdy je citové pouto mezi psem a jeho páníčkem opravdu neskutečně silné, se mohli o víkendu přesvědčit jak zdravotníci, tak i strážník MP Pardubice, který provádí odchyty zvířat.

Všichni se sešli u zraněného seniora, který při venčení psa upadl na zem a poranil si hlavu. Odvoz dvaasedmdesátiletého pána na vyšetření byl tedy nutný. Jeho pes se však nedokázal od majitele vzdálit a i samotný pán neustále opakoval, že oni dva bez sebe nevydrží.

Z tohoto důvodu nakonec jeli do nemocnice oba, starý pán v sanitce a jeho čtyřnohý chlupáč ve služebním vozidle městské policie. V přítomnosti strážníka poté věrný labrador čekal na svého páníčka, až se mu vrátí z ošetření. Před oddělením úrazové chirurgie se oba opět šťastně shledali a vřele přivítali.

Senior poté strážníkovi vyprávěl, jak si před třemi lety vzal fenku z útulku a ta představa, že by se tam, byť na chvilku měla vrátit, byla pro něj naprosto šílená, protože podle jeho slov, si fenka užila trápení víc než dost.

Nakonec došlo i na velmi netradiční, ale o to víc hřejivé poděkování. Muž totiž strážníkovi pověděl, že policajty neměl nikdy rád, ale náš psovod je první, který to zlomil.

Lucie Klementová, MP Pardubice