logo

Senior v Aši pobodal tři členy své rodiny nožem

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajští kriminalisté z Odboru obecné kriminality zahájili 1. 2. 2018 trestní stíhání 86 letého muže z Aše a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Senior měl v podvečerních hodinách dne 31. 1. 2018 v bytě v Aši po předchozí slovní rozepři zaútočit na 3 členy své rodiny s nožem v ruce. Svoji ženu měl nejprve napadnout slovně a fyzicky a po chvíli na ni měl zaútočit s nožem v ruce, čímž jí způsobil vážná bodnořezná poranění v horní části těla. Jeho dcera a zeť chtěli ženě pomoci, a proto obviněný zaútočil s nožem i na ně. Žena utrpěla lehčí zranění na hrudníku, muž však utrpěl hluboké bodné zranění v horní části těla, které jej ohrožovalo na životě a vyžádalo si okamžité lékařské ošetření s leteckým transportem do Fakultní nemocnice v Plzni. Matka s dcerou byly převezeny do nemocnice k ošetření.

Tentýž den byl 86 letý muž vyslechnut a převezen do policejní cely. O den později si vyslechl od kriminalistů obvinění. V pátek podali kriminalisté podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému za těžké ublížení na zdraví na více osobách trest odnětí svobody na 5 až 12 let.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR