logo

Senior v Mazdě přehlédl na Jesenicku červená výstražná světla, na přejezdu se střetl s vlakem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 2. července po 13. hodině došlo na železničním přejezdu mezi obcemi Lipová – lázně a Vápenná ke střetu osobního vozidla s vlakem.

Podle prvotního šetření tam měl 79letý řidič vozu Mazda jedoucí po silnici I/60 ve směru od obce Lipová – lázně přehlédnout výstrahu dávanou červenými střídavě přerušovanými světly a zvonkem přejezdového zabezpečovacího zařízení. Došlo ke střetu vlaku s vozidlem, po kterém vůz sjel vpravo podél železniční tratě. Řidič se při nehodě zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl převezen k ošetření do nemocnice v Jeseníku. K vykolejení vlaku nedošlo. V době střetu ve vlaku cestovalo nejméně 16 osob.

Žádný z cestujících nebyl zraněn. Přítomnost alkoholu byla jak u strojvedoucího, tak u řidiče osobního vozu, vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Provoz na trati byl plně obnoven krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Jak na vlaku, tak na vozidle, byla škoda předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun. Při nehodě došlo také k poškození komunikace. V tomto případě byla škoda předběžně vyčíslena na 1 000 Kč.

Přesné okolnosti, příčiny a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR