logo

Senior vjel na železniční přejezd u Jaroměře i přesto, že blikala červená výstražná světla

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí, krátce před 13. hodinou, přijali policisté na tísňovou linku volání o nehodě na železničním přejezdu (P 5432) mezi Jaroměří a Rychnovkem.

Podle prvotních informací zde došlo ke střetu mezi přívěsným vozíkem a osobním vlakem. Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozidla zn. Škoda Octavia s přívěsným vozíkem, jedoucí od Jaroměře na Rychnovek, zřejmě nerespektoval zapnuté světelné signalizační zařízení a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy od České Skalice přijížděl vlak.

Přejezd se mu však podařilo přejet pouze částečně, neboť prý vzápětí uslyšel „ránu“ a po ujetí několika metrů zjistil, že mu chybí za autem vozík. Zhruba padesát metrů za přejezdem se proto prý otočil a pro vozík se vrátil. Když však senior zjistil, že je nepojízdný, začal se pomalu smiřovat se vzniklou škodou.

Osobní vlak, který jel v době nehody podle prvotního šetření necelých 70km/hod., zastavil cca 120 metrů za přejezdem. Ve vlaku v době nehody jelo kromě strojvedoucího i několik desítek cestujících, kteří vyvázli i s řidičem vozidla bez zranění. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Nehoda si vyžádala omezení provozu po nezbytně nutnou dobu. Nikdo nebyl naštěstí při nehodě zraněn. Přesné okolnosti této události šetří aktuálně náchodští policisté. Současně spolupracují s drážní inspekcí.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR