logo

Senior vyrazil s traktorem u Prahy na pole a zmizel, vypátrán byl až v Ústeckém kraji

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v odpoledních hodinách vyrazil 84letý senior v obci Kuchař s traktorem do terénu polí, kde probíhaly žně. Okolo 18té hodiny bylo na Obvodním oddělení Karlštejn přijato oznámení o jeho pohřešování. Muž se nevrátil zpět na místo kam měl dorazit a ani v okolí míst, kde probíhaly žně se jeho traktor ani on nenacházel.

Policisté s ohledem na vysoký věk seniora a nepříznivé klimatické podmínky, kdy jeho traktor nebyl klimatizovaný a hrozilo, že by mohl být v ohrožení života, zahájili rozsáhlou pátrací akci s nasazením policistů z obvodních oddělení, kriminalistů a také letecké služby PČR. Vrtulník a policisté propátrávali široké okolí a hledali muže s traktorem.

Krátce před půlnocí byl ztracený senior vypátrán živ a zdráv i s traktorem v obci Podbořany v Ústeckém kraji, kde mu došla nafta. Seniora našel náhodný svědek, který podle čísla na traktoru vyrozuměl majitele. Policisté nyní zjišťují okolnosti jeho zmizení. V současné době však s ohledem na seniorovo vyčerpání a únavu zatím nevíme pravý důvod jeho daleké cesty. S největší pravděpodobností byl zřejmě senior s ohledem na vysoké teploty dezorientován a nedokázal najít cestu zpět domů.

Naštěstí měl tento příběh šťastný konec.

nprap. Marcela Pučelíková, PČR